Email: sp11@miasto.zgierz.pl 

 

ARCHIWUM ROKU 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

W dniu 26.10.2017r. uczniowie naszej szkoły w składzie:

Nadia Sieradzka IIId, Mateusz Staniewski IIIc, Kacper

Jasiaczyk IIIb zdobyli II miejsce w międzyszkolnym konkursie

pt. „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”,
który odbył się w

Szkole Podstawowej nr 12 w Zgierzu. Konkurencje oceniali między

innymi policjanci z ruchu drogowego policji w Zgierzu.

Opiekunowie:

p. Dominika Kasińska i p. Urszula Stefaniak

W październiku 2017r. w międzyszkolnym konkursie pt.”Jesień w

kroplach deszczu” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w

Zgierzu uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

 I miejsce i nagrodę otrzymała  Magda Urbaniak z kl. Vc

III miejsce Iga Wacławiak

IV miejsce Gosia Królikowska

Wyróżnienia: Karolina Gutowska i Zuzia Pabiańczyk


Opiekunowie: p. Agnieszka Kaczmarek

W listopadzie 2017 w naszej szkole zostały wręczone nagrody dla

laureatów ogólnopolskiej kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2017

w konkursie plastycznym,,Na skrzydłach przyjaźni".

Wśród wyróżnionych są:

1.Wiktoria Rutkowska Vb

2.Karolina Gutowska VIc

3.Oliwia Baranowska VIb

4.Oliwia Kucharska Va

5.Patrycja Krawczyk Vc

6.Zuzanna Raźniewska Vc

7.Julia Tchorek Vc


Uczniów do konkursu przygotowała p.Agnieszka Kaczmarek

W grudniu w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs na Najpiękniejsza

Szopkę Bożonarodzeniową dla klas IV- VI. Uczniowie przygotowali 90

szopek,cała społeczność szkolna wybierała najpiękniejsze.

I miejsce zajął-Szymon Awgul VI c, II miejsce-Oliwia Baranowska VIb

,III miejsce -Antoni Rajski i Marcel Nowakowski IVb, IV miejsce- Oliwia

Kucharska,Zuzia Jasiaczyk Va,VI miejsce- Iga Ziomka,Hania

Fortuna,Natalia Chojnacka VIa, VII miejsce-Paulina Łysio Vb,

VIII miejsce Szymon Olczak VIc.

Konkurs przygotowała i poprowadziła p. Agnieszka Kaczmarek.
 

W międzyszkolnym konkursie na szopkę bożonarodzeniową

organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu nagrody

wręczał Prezydent Miasta Zgierza pan Przemysław Staniszewski.

Nagrody otrzymali: Amelia Wiśniewska,Wiktoria Rutkowska Vb,Karolina

Gutowska VIc, Błażej Marcinkowski IVb,Oliwia Okońska IVb,Kacper

Rzerzawski VIc,Emilia Pyde VIc,Antoni Rajski,Marcel Nowakowski

IVb,Igor Puchała VIb,Szymon Awgul VIc,Daniel Fedor VIb .

Uczniówprzygotowała p.Agnieszka Kaczmarek.
 

W wojewódzkim konkursie graficznym ,,Czerń i biel- Fantastyczne

Szachy" organizowanym przez Stowarzyszenie Artystów ,,Młyn"

wyróżnienia otrzymali: Mateusz Skowroński VIb, Martyna Sobieszek IVd.

Uczniów przygotowała p.Agnieszka Kaczmarek

Dnia 23.02.2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs literowania z

języka angielskiego The Spelling Contest. W konkursie wzięli udział

uczniowie klas 3-6. W pierwszym etapie konkursu literowali wylosowane

słowa, patrząc na nie.W kolejnych etapach literowali słowa ze słuchu.

Jury w składzie p. Agnieszka Krach, p. Agata Ślawska oraz p. Katarzyna

Adamiak wyłoniło laureatów konkursu z każdego poziomu:

Klasy III - I. Adam Zbiejczuk, II. Zosia Przybysz

Klasy IV - I. Piotr Jabłoński, II. Natan Wielemborek,

III. Oskar Walczyński

Klasy V - I. Damian Uznański, II. Róża Wasiak, III. Klaudia Kozłowska

Klasy VI- I. Tymoteusz Powroźnik, II. Martyna Wojciechowska,

III. Jan Kaszewski

-> Zobacz galerie zdjęć

Lista laureatów szkolnego konkursu świątecznego

„ Kartka Wielkanocna”

I miejsce:

Zosia Bajerska Ia

Julia Szumińska IIIa

Maja Bachorczyk Ia

Hania Goszczyńska 0a

Wojtek Dominiak Oa

Nicola Kliszczyńska IIIc


II miejsce:

Julia Helińska IIIc

Sabina Pruska Ic

Miłosz Bociek Ia

Wiktoria Wawrzyniak Ic

Natalia Danisiewicz IIIa

III miejsce:

Zofia Kolibabska Ia

Dorota Andrzejewska IIIa

Natek Ciecierski IIa

Wyróżnienia:

Krzysztof Grzebiński Ic

Klaudia Szczepanowska Ia

Julia Szewczyk Ia

Marta Szerfer IIIe


Nadia Olejniczak Ia


Lista laureatów szkolnego konkursu świątecznego

„ Stroik Wielkanocny”


Nagrody:

Daniel Fedor

Kacper Zdziarski

Matusz Skowroński

Igor Puchała

Natan Wielemborek

Iga Wacławiak

Ola Sadok

Julia Bachorczyk

Borys Żydziak

Oliwia Michalak

Ala Miklaszewska

Wyróżnienia:


Oliwier Magdziarz

Sandra Konopińka

Aleksandra Grodkowska

Jessika Gawryszczak

Błażej Marcinkowski

Martyna Sobieszek

Oliwia Lewandowska

Natalia Ignaczak

Wiktoria Zarzycka

Nadia Filipowicz

Klaudia Kozłowska

Amelia Jóźwiak

23 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu odbyło

się uroczyste zakończenie konkursu literackiego "Skarbiec Wyobraźni".

II miejsce zajął uczeń naszej szkoły -

Mikołaj Bociek z klasy VA, a

wyróżnianie otrzymała Hanna Fortuna z klasy  VIA
.

Uczniów do konkursu przygotowała Mirosława Antosik.

 

Sukces trzecioklasistów w konkursie

„Omnibus – wiem wszystko”

Drużyna trzecioklasistów w składzie: Julia Szumińska i Ksawery

Luksztejdt z kl. III a oraz Artur Gutowski z kl. III c reprezentowała

naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie „Omnibus – wiem wszystko”

organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5.

Uczniowie mieli do pokonania trzy etapy, w których musieli wykazać się

wiedzą polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą oraz wiedzą o

świecie. Zdobyte umiejętności, opanowanie, refleks i strategia myślenia

doprowadziły do finału Artura Gutowskiego z klasy III c, który

wywalczył II miejsce. Do półfinału dotarła również Julia Szumińska z

klasy III a. Cieszymy się bardzo z sukcesu i czekamy na kolejne.

Uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli

p. Urszulę Stefaniak – klasa III a, p. Jolantę Fronową – klasa III c. 
 

-> Zobacz galerie zdjęć

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

W dniu 13 czerwca 2018 r. uczniowie: Oliwia K. (kl. 3d), Adam Z.

(kl. 3b) oraz Szymon W. (kl. 3c) wzięli udział w międzyszkolnym

konkursie ortograficznym „Ortografia uczy i bawi”

w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Niepokoja w Zgierzu.

Mistrzami ortografii zostali Adam Z. – I miejsce

oraz Szymon W. – II miejsce.



Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !